PolishPLEnglish (UK)
Wynajem długoterminowy samochodów - AB-Rent

Faq

- Jak wynająć samochód?
Pierwszym krokiem do wynajęcia samochodu jest jego wcześniejsza rezerwacja. Samochód najwygodniej i najszybciej można zarezerwować  na naszej stronie www.ab-rent.pl po dokonaniu rezerwacji otrzymacie Państwo mail z informacją o jej złożeniu w naszym biurze Pracownik firmy po sprawdzeniu dostępności samochodu w ciągu 12 godzin przesyła do Państwa potwierdzenie rezerwacji.


- Czy muszę wcześniej płacić ?
W przypadku wynajmu krótkoterminowego nie wymagamy przedpłat. Opłata za wynajem następuje w momencie odbioru samochodu. Opłaty za wynajmy długoterminowe są ustalane indywidualnie z klientem.


- Co potrzebne jest w momencie odbioru samochodu?
Do samego wynajmu samochodu wymagamy okazania ważnego prawa jazdy oraz drugiego dokumentu tożsamości takiego jak paszport lub dowód osobisty. Dodatkowo w niektórych przypadkach potrzebna jest karta kredytowa do zablokowania kaucji. Akceptujemy następujące karty kredytowe: VISA, MASTERCARD, AMERICAN EXPRESS.


- Co to jest kaucja?
Kaucja to zabezpieczenie jakie klient pozostawia na wypadek szkód z własnej winy. Kaucje w zależności od klasy samochodu są pobierane w różnych wysokościach podanych w cenniku. Najemca odpowiada za szkody tylko w wysokości danej kaucji nie więcej. Dopuszczalne formy kaucji to karta kredytowa, gotówka lub własny samochód osobowy.


- Skąd wiadomo że zrobiłem szkodę?
Podczas wynajmu samochodu nasz pracownik wydając samochód zaznacza wszelkie zarysowania na karoserii jeśli takie istnieją lub inne nieprawidłowości jakie zauważy najemca w czasie oględzin przy odbiorze.


- Czy zawsze muszę płacić za szkody?
Nie. Samochody ubezpieczone są w pełnym zakresie a najemca odpowiada za szkody Autocasco tylko w wysokości pozostawionej kaucji która jest udziałem własnym w tych szkodach.  Możliwe jest wykupienie doubezpieczenia i w takich przypadkach najemca nie ponosi odpowiedzialności za szkody z własnej winy. W takich przypadkach klient odpowiedzialny jest za uszkodzenie szyby, awarii ogumienia nie będących następstwem wad fabrycznych, uszkodzenia tapicerki i wnętrza które nie są objęte żadnym ubezpieczeniem.


- Co się dzieje kiedy mam szkodę lub awarię samochodu?
W przypadku szkody lub awarii samochodu klient powinien skontaktować się z naszym pracownikiem pod numerem telefonu jaki znajduje się na breloczku przy kluczykach samochodu jak i na samej umowie. Telefon alarmowy czynny jest całą dobę a nasi pracownicy zawsze są do Państwa dyspozycji. W najszybszym czasie organizujemy holowanie pojazdu lub naprawę na miejscu, jeśli jest to niemożliwe podstawiamy samochód zastępczy. W szczególnych przypadkach kiedy nie możemy zapewnić samochodu zastępczego zwracamy pieniądze za niewykorzystany okres wynajmu.


- W jakich godzinach i na ile mogę wynająć samochód?
Najkrótszy okres wynajmu to jedna doba. Najdłuższy wynajem to 60 miesięcy. Nasze biura otwarte są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00. Istnieje możliwość wynajęcia lub podstawienia samochodu poza godzinami pracy biura. Pobierana jest wówczas dodatkowa opłata w wysokości 62zł brutto każdorazowo.


- Gdzie możecie podstawić samochód?
Samochody podstawiamy praktycznie wszędzie na terenie całej polski także do miast gdzie nie mamy biur i punktów odbioru w zależności od długości najmu. W przypadku podstawienia na wynajem krótkoterminowy pod wskazany adres lub na wybrane lotnisko pobierana jest opłata w wysokości 37zł brutto każdorazowo. W przypadku wynajmu długoterminowego podstawienie samochodu jest gratis.


- Czy mogę oddać samochód w innym mieście i niż odbierałem?
Tak, jest możliwość oddania samochodu w każdym mieście w którym posiadamy swoje biura. Dostępne oddziały to Wrocław, Katowice, Kraków, Warszawa, Gdańsk i Poznań. W zależności od długości wynajmu jest możliwość oddania samochodu w każdym innym mieście lub na wybranym lotnisku.


- Czy samochód jest zatankowany?
Tak, wszystkie nasze samochody są wynajmowane z pełnym bakiem i takie powinny zostać zwrócone. W przypadku zwrotu samochodu nie zatankowanego opłata za paliwo jest potrącana z kaucji lub wpłacana przez najemcę przy zwrocie samochodu w cenie spodziewanej ilości brakującego paliwa oraz usługą za tankowanie w cenie 37zł brutto.


- Czy są jeszcze jakieś dodatkowe opłaty lub kary?
W standardowym wynajmie samochodu nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat takich jak przygotowanie auta lub podobne. Wszelkie dodatkowe opłaty zawarte są na stronie i podczas rezerwacji wybierając dodatki ich cena doliczana jest od razu do ceny wynajmu.
Wszystkie ceny za opłaty dodatkowe i za kary umowne wyszczególnione są na naszej stronie w zakładce https://www.ab-rent.pl/pl/wypozyczalnia-samochodow/warunki-najmu


- Co jeszcze proponujecie oprócz wynajmu samochodu?
W ofercie poza wynajmem długoterminowym i krótkoterminowym proponujemy Państwu przewozy osób lub towarów jednorazowe, jak i stałą współpracę. Dysponujemy samochodami 7-mio i 9-cio osobowymi oraz busami o różnej kubaturze. Transfery VIP realizowane komfortowymi samochodami z klasy Premium również gości zagranicznych. Wszyscy nasi pracownicy biegle mówią w języku angielskim.


Jeśli nie udało nam się rozwiać Państwa wątpliwości lub nie odpowiedzieliśmy na pytanie które Państwa nurtuje prosimy o kontakt mailowy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub przez formularz kontaktowy w zakładce https://www.ab-rent.pl/pl/kontakt


Zapraszamy do współpracy.